sobota, 24 grudnia 2016

Zagotować wodę w szkle

 Szklana butelka jest kolejną rzeczą w której w razie "w" można przegotować wodę, na pewno jest to zdrowsze niż użycie plastiku. Dla ludzi którzy mieli to szczęście i w szkole lekcje chemii nie były prowadzone tylko za pomocą kredy i tablicy, nie będzie to żadne odkrycie. Jednak znając życie większość nigdy nie przeprowadziła w szkole żadnego doświadczeni. Trzeba  uważać na butelki z bardzo grubym dnem, te potrafią pękać ( chociaż nie jest to regułą) oraz nie pozwolić płomieniom sięgać zbytnio powyżej poziomu wody.

butelkaszkloCIMG2352

5 komentarzy:

Bunsen pisze...

Probówki i kolby są robione z innego szkła niż typowa małpka. Dlatego nie ma żadnego problemu z podgrzaniem na otwartym ogniu. Nie mniej pomysł bardzo ciekawy jak nie ma innej opcji.

Marcin Jedrczak pisze...

Pewnie tak,pomimo wielu lat edukacji, nie było mi dane mieć cokolwiek przypominające próbówkę w ręce;)

kam pisze...

Co ty pleciesz, Bunsen? Kolby laboratoryjne robione są z normalnego szkła, tyle, ze dobrej jakości. Nie ma żadnego "super-szkła" z którego robiłoby się sprzęt laboratoryjny. Zatem butelka tez da radę, jako naczynie do gotowania.

kam pisze...

Bunsen, niby z jakiego szkła? Znasz jakieś cudowne szkoło? Bo ja przez lata pracowałem na kolbach ze zwykłego, najzwyklejszego szkła. Butelka szklana nada się do gotowania. Tylko warto zawiesić ją nad ogniem i delikatnie kołysać - to zapobiegnie nagrzaniu się jednego miejsca na butelce i pękania.

Thuan Nguyen pisze...

thay màn hình điện thoại Sony,thay màn hình điện thoại Xiaomi,thay màn hình điện thoại Huawei

Najnowszy Post

Zagotować wodę w szkle

 Szklana butelka jest kolejną rzeczą w której w razie "w" można przegotować wodę, na pewno jest to zdrowsze niż użycie plastiku. D...