poniedziałek, 7 listopada 2011

Sznurek z witki

Czasem trzeba coś przewiązać a nie ma czym. Można  wykorzystać  łyko lipowe , wierzbowe czy wiązowe, użyć niektórych korzeni lub wikliny. Jednak nie wszędzie te materiały występują.Natomiast cienkie długie witki znajdziemy praktycznie w każdym typie polskiego ekosystemu. Przy rzecze czy w gęstym lesie albo między polnych zadrzewieniach.
Bierzemy długą w miarę cienką witkę. Najlepiej to wychodzi wiosną i latem kiedy w drzewach krążą soki, ale i zimą wykonamy taki "sznurek".W  miarę możliwości pozyskujemy materiał z jak najbardziej elastycznych drzew czy krzewów bez odrostów. Rozbijamy, aby włókna się podzieliły.

 Nasza witka stanie się płaska, ale o wiele bardziej elastyczna niż na początku. Można ją podzielić na cieńsze odcinki odrywając zbędne włókna. Oczywiście im cieńsza tym bardziej elastyczna.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ciekawy patent. Polecam wypróbować również patent mojego kumpla. Na sznurek z pokrzywy. Bardzo wytrzymała rzecz. Link jak zrobić, poniżej:

http://www.eksparcheo.fora.pl/bushcraft,5/sznur-lina-z-pokrzywy,10.html

Najnowszy Post

Zagotować wodę w szkle

 Szklana butelka jest kolejną rzeczą w której w razie "w" można przegotować wodę, na pewno jest to zdrowsze niż użycie plastiku. D...