sobota, 17 maja 2008

Upiększenie siekiery

Kupiłem siekierkę i postanowiłem ją upiększyć . Zdarłem lakier najpierw pilnikiem, później wygładziłem papierem ściernym, ula wypaliła wzory malutką lutownicą.

Przewierciłem dziurkę na linkę i zaimpregnowałem przez parokrotne wcieranie oleju lnianego( wiem że są prostsze środki do impregnacji, jednak olej nie szkodzi środowisku)

6 komentarzy:

j.w pisze...

Teraz wygląda apetycznie :P

Jak zdjąłeś farbę z obucha?

Próbowałem papierem ściernym ale za śliska jest ta powłoka.

Dąb pisze...

Farbę zdjąłem za pomocą szlifierki kątowej z tarczą na której był papier ścierny, ręcznie też można spokojnie tylko trzeba zacząć od gruboziarnistego papieru(60)

calvin pisze...

Mam pytanko o siekierę kuźni sułkowice którą przedstawiłeś na zdjęciu, a mianowicie czy jest solidnie wykonana i z jakiej stali? oraz w jakim przedziale cenowym się mieści?

Dąb pisze...

Z informacji jakie dostałem dzwoniąc do firmy kuźnia,jest to stal c45, kuta i hartowana do 45hrc, siekierka sprawuje się dobrze ostrze wymaga przeszlifowania ponieważ tworzy za gruby klin, wczoraj odłamał mi się spory kawałek trzonka.Teraz można ją dostać za około 35zł

calvin pisze...

Dziękuję za informację.

Arthur pisze...

Na jednym ze zdjęć zobaczyłem "Lato leśnych ludzi" . To chyba ty pisałeś o tej książce ( może na reconnet?). Dziękuję Ci za to .

Najnowszy Post

Zagotować wodę w szkle

 Szklana butelka jest kolejną rzeczą w której w razie "w" można przegotować wodę, na pewno jest to zdrowsze niż użycie plastiku. D...